152
edits
Entrance Announcement
MICTE 2080
2080 Magh 07
Saugat karki (talk | contribs) No edit summary |
Saugat karki (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 81: | Line 81: | ||
|'''45''' '''min''' | |'''45''' '''min''' | ||
|'''Lab(Computer),Picture''' | |'''Lab(Computer),Picture''' | ||
|'''2080/10/ | |'''2080/10/7''' | ||
|'''Taught''' | |'''Taught''' | ||
|- | |- | ||
Line 90: | Line 90: | ||
|'''45 min''' | |'''45 min''' | ||
|'''Pdf (Presentation)''' | |'''Pdf (Presentation)''' | ||
|'''2080/10/ | |'''2080/10/8''' | ||
|'''Taught''' | |'''Taught''' | ||
|- | |- | ||
Line 99: | Line 99: | ||
|'''45 min''' | |'''45 min''' | ||
|'''Recording clip,Image''' | |'''Recording clip,Image''' | ||
|'''2080/10/ | |'''2080/10/9''' | ||
|'''Taught''' | |'''Taught''' | ||
|- | |- | ||
Line 108: | Line 108: | ||
|'''45 min''' | |'''45 min''' | ||
|'''Models/Videos''' | |'''Models/Videos''' | ||
|'''2080/10/ | |'''2080/10/10''' | ||
|'''Taught''' | |'''Taught''' | ||
|- | |- | ||
|'''5''' | |'''5''' | ||
|''' | |'''7''' | ||
|[[User:Saugat_karki_Real_Teaching_lesson_plan_5]] | |[[User:Saugat_karki_Real_Teaching_lesson_plan_5]] | ||
|'''Concept of virus and software''' | |'''Concept of virus and software''' | ||
|'''45 min''' | |'''45 min''' | ||
|'''Daily uses Stuff''' | |'''Daily uses Stuff''' | ||
|'''2080/10/ | |'''2080/10/11''' | ||
|'''Taught''' | |'''Taught''' | ||
|- | |- | ||
Line 126: | Line 126: | ||
|'''45 min''' | |'''45 min''' | ||
|'''slide(PDF)''' | |'''slide(PDF)''' | ||
|'''2080/10/ | |'''2080/10/11''' | ||
|'''Taught''' | |'''Taught''' | ||
|- | |- | ||
Line 135: | Line 135: | ||
|'''45min''' | |'''45min''' | ||
|'''Daily Uses Stuff''' | |'''Daily Uses Stuff''' | ||
|'''2080/10/ | |'''2080/10/12''' | ||
|'''Taught''' | |'''Taught''' | ||
|- | |- | ||
Line 144: | Line 144: | ||
|'''45 min''' | |'''45 min''' | ||
|'''Recording clip,Image''' | |'''Recording clip,Image''' | ||
|'''2080/10/ | |'''2080/10/13''' | ||
|'''Taught''' | |||
|- | |||
|'''9''' | |||
|'''7''' | |||
|[[User:Saugat_karki_Real_Teaching_Lesson_plan_9]] | |||
| | |||
|'''45min''' | |||
| | |||
|'''2080/10/14''' | |||
|'''Taught''' | |'''Taught''' | ||
|} | |} | ||
[[Category:BICTE]] | [[Category:BICTE]] |
edits